Google+

5 porannych czynności, które dadzą Ci energię na cały dzień

5 sposobów na produktywny poranek

 

Nasi klienci, partnerzy i współpracownicy to zazwyczaj bardzo zajęci ludzie. Dużo czasu poświęcają na pracę, ale nie zapominają o pasjach. W dzisiejszym wpisie radzimy jak powinien wyglądać Wasz ranek, aby dobrze i produktywnie spędzić cały dzień!

 

1. Zaczynaj dzień od 7 minutowej gimnastyki.

7 minut to wystarczająco dużo, żeby odpowiednio się pobudzić i zarazem  dostatecznie mało, żeby nie trzeba było wcześniej nastawiać budzika. Warto zdrowo pobudzić nasz mózg na samym początku dnia. Pompki, przysiady, szybki spacer do pobliskiej piekarni albo przechadzka z psem – wybór jest bardzo duży!

2. Zacznij dzień na zielono.

Pewnie słyszeliście teorię o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? Sporo w tym prawdy. W porannym pośpiechu nie warto rezygnować z pierwszego posiłku. Jeśli przygotujecie sobie odpowiednie śniadanie, Wasz dzień zacznie się fantastycznie. Oto propozycja na zdrowy i energetyczny poranek:

Green Smoothie: świetne jest to, że na jego przygotowanie nie potrzebujecie więcej niż na przyrządzenie tradycyjnych kanapek. Wszystko czego potrzeba: jabłko, banan, pomarańcz, garść szpinaku, pół ogórka, trochę mleka kokosowego, kilka kostek lodu i nasiona lnu. Wszytko wrzucamy do blendera i miksujemy razem. Nie spodziewacie się jakiego kopa daje ten naturalny, zielony koktajl!

3. Zaplanuj 3 małe zwycięstwa na dzień.

Czekając aż wszystkie wrzucone do blendera składniki zmienią się w pyszną porcję energii, zastanówcie się co chcielibyście zrobić przez najbliższe 12 godzin. Wymyślcie 3 rzeczy, które postaracie się zakończyć, tak żeby z czystym sumieniem móc odpowiedzieć, kiedy wieczorem ktoś zapyta: „jak minął Ci dzień w pracy?”

3 zwycięstwa to zawsze ogromne osiągnięcia. Czasem wystarczy wykonać odkładany od dawna telefon czy, zrobić aktualizację na stronie, czy wysłać ogłoszenie o poszukiwaniu nowego pracownika. Ważne, żeby mieć poczucie, że coś się zrobiło.

*protip: pierwsze małą rzecz postaraj się wykonać zanim jeszcze zaczniesz sprawdzać poranne maile. Z sukcesem na samym początku dnia, jego reszta pójdzie znacznie lepiej.

4. Zarezerwuj czas potrzebny na Twoje 3 zwycięstwa.

To bardzo ważne. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest to, że nie przenosimy naszych list z zadaniami w odpowiednie ramy czasowe. W ciągu dnia bombardowani jesteśmy niespodziewanymi telefonami, mailami i zadaniami, które spadają na nas nie wiadomo skąd. W takich warunkach bardzo łatwo zapomnieć o 3 zwycięstwach, które zostały zaplanowane na dany dzień. Jeśli ustaliliśmy rzeczy, które mają zostać wykonane w konkretnym dniu, musimy zadbać o to, żeby znaleźć na nie czas. Dobrze potraktować to jak spotkania, które zapisujemy w kalendarzu. (pamiętajcie, żeby pierwsze zwycięstwo osiągnąć na samym początku dnia – to na prawdę pomaga!)

5. 15 minutowe podsumowanie w środku dnia.

Jeśli wychodzisz na lunch, albo robisz sobie 2 kawę to doskonały moment na małe podsumowanie tego co udało się dziś zrobić w kontekście tego co zostało zaplanowane. Mniej więcej w połowie dnia wiemy już co powinniśmy zrobić z obowiązków, które przyszły do nas w mailach i telefonach. Znamy status realizacji 3 zwycięstw. Czas wyłączyć na chwilę komputer, wyciszyć telefon i dokładnie zaplanować resztę dnia w pracy. Zastanówcie się co do tej pory przeszkadzało Wam w wykonaniu planu, co było głównym rozpraszaczem i przez resztę dnia starajcie się go opanować. Pamiętajcie, żeby wszystkie czynności miały swoje ramy czasowe.

 

Przetestujcie tę formułę przez najbliższy tydzień, a będziecie zaskoczeni jej skutecznością. Odkąd wprowadziliśmy te zasady w naszej Agencji, zrobiliśmy kolejny krok w kierunku lepszej realizacji projektów dla naszych klientów.

źródło: entepreneur.com
grafika: Flickr.com

 

Autor:


michal.fraczek@phi.com.pl
Twitter: @misiekfraczek
Facebook: facebook.com/misiekfraczek