Google+

Wydarzenia z Facebooka w Kalendarzu Google!

Sync-Facebook-Events-with-Google-Calendar1

Facebook. Największy portal społecznościowy na świecie, wokół którego zorganizowana jest spora część naszego życia (nie kłam – na ilu imprezach byłeś, o których dowiedziałeś się z Facebooka?). Dzięki naszemu krótkiemu poradnikowi będziesz wiedział jak zsynchronizować Facebookowe wydarzenia ze swoim kalendarzem Google.
To prostsze niż myślisz a korzyści są ogromne – już nigdy więcej nie zorientujesz się w ostatniej chwili, że przełożone na późniejszą godzinę spotkanie z Klientem koliduje z Twoimi planami towarzyskimi. Do dzieła!

• Krok pierwszy – zaloguj się na Facebooku i przejdź do strony z Twoimi wydarzeniami (facebook.com/events/list)

wydarzenia facebook kalendarz google

• Krok drugi – z rozwijanego menu w prawym górnym rogu wybierz opcję „export”

wydarzenia facebook kalendarz google

• Krok trzeci – pojawi się okno,  z którego dowiesz się, że możesz zsynchronizować ze swoimi kalendarzami (oprócz Google także z kalendarzem Apple oraz Microsoft) zarówno wydarzenia jak i urodziny swoich znajomych. Najedź kursorem na „nadchodzące wydarzenia” i poprzez menu kontekstowe skopiuj adres linku.

wydarzenia facebook kalendarz google

• Krok czwarty – teraz przejdź do swojego kalendarza Google. W dolnej części panelu po lewej stronie rozwiń zakładkę „inne kalendarze” i wybierz opcję „dodaj wg adresów URL”

wydarzenia facebook kalendarz google

• Krok piąty – w oknie które się pojawi po prostu wklej adres linku, który wcześniej skopiowałeś i kliknij „dodaj kalendarz”

wydarzenia facebook kalendarz google

To już wszystko! Od tej chwili masz swoje wydarzenia z Facebooka w kalendarzu Google. Mogą one się pojawiać z pewnym opóźnieniem – jak niestety wszyscy wiemy Facebookowi daleko do idealności. Natomiast wszystkie dodane pozycje możesz edytować tak jak każdą inną agendę w swoim kalendarzu (dodawać dokładne lokalizacje oraz kontakty, ustawiać przypomnienia itd.). Możesz z jednego miejsca zarządzać całym swoim czasem – zarówno tym spędzanym w pracy jak i tym wolnym. Spróbuj sam!

Autor:


szymon.fraczek@phi.com.pl
Twitter: @SzFraczek
Facebook: facebook.com/szymon.fraczek